l2

yf sfdd

Ogier, Paddon, Meeke sorrend a Korzika Rali shakedown-on

Április 6.
Sebastien Ogier nyerte a Korzika Rali bemelegítését, a hazai pályán autózó versenyző hat tizeddel volt ügyesebb a második helyen érkező Hayden Paddon-tól. A Ford és Hyundai után egy Citroen következik, Kris Meeke vezérletével.

Csütörtökön délelőtt rendezték meg a világbajnokság negyedik futamának a bemelegítését. A korzikai shakedown három köréből a dobogós időket futó versenyzőpárosok közül egytől egyig mindenki az utolsó körben voltak a toppon. A legjobb idővel az M-Sport színeiben Sebastien Ogier büszkélkedhet, aki hat tizeddel előzte meg a Hyundai Motorsport kiwi versenyzőjét, Hayden Paddont.

Paddon odatette magát harmadik próbálkozásra, hiszen az elsőre és másodikra futott 1:54-es illetve 1:53-as idő után rögtön behúzta az i20-ast egy 1:51-es eredménnyel. Mögötte harmadikként Kris Meeke melegített be, aki a mexikói győzelem után felszívta magát, és bízik abban, hogy ettől már csak jobb időket tud futni az elkövetkezendő versenynapokon.

Az évad első tiszta aszfalt futamának shakedown-ján a negyedik legjobbként a Toyota Yaris WRC érkezett a svéd győztes, Jari-Matti Latvala jóvoltából. A finn éppen hogy lemaradt a dobogóról ezúttal – mindössze 2 tizeddel hozta be lassabban a Yarist mint Meeke a C3-ast. Thierry Neuville hajszálpontosan ugyanannyi idő hozott össze, mint Latvala, így a negyedik helyen holtverseny alakult ki.

Hatodikként a kicsit félve bekezdő Ott Tanak következik, majd Dani Sordo, és a top8-as mezőnyt végül Craig Breen zárja a Citroen C3 WRC-vel a Sorbo Ocagnano-n kijelölt 5,4 kilométeres részen.