l1
l2

Kajetanowicz kezdett legjobban az Acropolison

Május 6.
Kajetan Kajetanowicz számára sikerültek leggyorsabban az első görög kilométerek. de az Acropolis Rally kvalifikációs szakaszán a címvédő mindössze 0,095 másodperccel előzte meg márkatársát, Alexej Lukjanuk-ot. A legjobb magyar Botka Dávid lett, de nyomában ott lohol Ranga Péter is.

Kajto a szervizparktól közelében kilalkított, 3,7 kilométeres pályán 2 perc 20 másodperc alatti idővel érkezett célba a Fiesta R5-össel. A murvás futamon a top10-es lista már megvan, de a szombati rajtsorrend alakulására még várnunk kell.

Az orosz Lukjanuk másodikként csak épphogy elmaradt a vezető pozíciótól. A harmadik helyen Ralfs Sirmacis érkezett. A 21 éves srác 2015-ben a junior kategória második helyezettje lett, és első alkalommal foglalt helyet egy R5-ös volánjánál. Lényegében nem is rossz ez az eredmény a lett Skodás sráctól.

Negyedikként ismét egy Fabia következik Jaromír Tarabus jóvoltából, míg az ötödik helyet egy Subaru-val Wojciech Chuchała foglalta el.

Botka Dávid éppen hogy kicsúszott a top10-ből - a magyar srác erőhiányra panaszkodott a Citroen-jével kapcsolatosan. Ranga Péter az ERC2-esek között a második időt futotta, ifjabb Érdi pedig az összetettbeli tizenhetedik, Bessenyei Zoltán a tizennyolcadik lett a görög rali kvalifikációs szakaszán.