Szabó Gergő újra a dobogón!

Augusztus 24.
Az idei hat versenyből ötödször állhatott a dobogóra Szabó Gergő a Román Bajnokságban, ezúttal a Barcaságban megrendezett Raliul Tara Barsei-en.

Szabó Gergő, Fotó Rallyphoto.ro

Nem is kezdődhetett volna jobban Szabó Gergő és Köhler Zoltán idei hatodik román versenye, a fiúk a pénteki brassói prológon magabiztosan szerezték meg a győzelmet. Másnap már új nap kezdődött, egy viszonylag rövid, rallysprint jellegű verseny várt a mezőnyre. A szervezők Kovászna város környékén hat gyorsaságit jelöltek ki, a nap nyitószakaszát azonban törölték. Itt már Gergő finn csapattársa, Jarkko Miettinen ragadta magához a kezdeményezést, aki az első megrendezett szakaszon átvette a vezetést, majd az ezt követő maratoni pályán tulajdonképpen el is döntötte az első hely sorsát, több mint fél percet mért a második helyen célba érő Procisteanura is.

Ekkor Gergő még tartotta második helyét, Procestieanu azonban keményen támadta és a nap harmadik szakasza után már ő állt az ezüstös helyen. A hátralévő két szakaszon már nem változott a dobogós helyezések sorsa, Miettinen idei harmadik győzelmét ünnepelte a célban, másodikként Procisteanu érkezett célba, Szabó Gergő és Köhler Zoltán a harmadik hellyel is tökéletesen megelégedtek, hisz a bajnokságban továbbra is vezetnek sőt, két futammal a bajnokság vége előtt előnyüket 11 pontra hizlalták.