Fekete hétvége

Július 20.
Életét vesztette a Rally Európa Bajnokság bolgár futamán egy olasz navigátor, Flavio Guglielmini.

A szörnyű baleset a Bolgár Rally második napjának nyitószakaszán történt, a 18 kilométeres szakaszt a verseny legrosszabb minőségű és legveszélyesebb pályájának tartották, borítása sokkal közelebb állt a murvához mint az aszfalt borításhoz. A Peugeot 207 S2000-est kormányzó svájci Brian Lavio ezen a szakaszon esett le az útról és autójával a pályát szegélyező fák közé csapódott. A pilótát súlyos sérülésekkel korházba szállították navigátora, Flavio Guglielmini azonban olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy életét az orvosok már nem tudták megmenteni.

A versenyt a szervezők a baleset után leintették, a győzelmet az a Giandomenico Basso szerezte meg, akinek korábban a balesetben elhunyt Flavio Guglielmini is diktálta az itinert. A bajnokságban a bolgár verseny után hárman, Basso, Solowow és Donhev azonos pontszámmal állnak az élen.

A Rally EB állása:
1. Basso, 43 pont, -. Solowow 43 pont, -. Donchev 43 pont, 4. Fontana 37, 5. Betti 31, 6. Travaglia 13,

Fotót: Motorsport.ee

Sajnos az észt bajnokság hétvégi állomása, a Louna Eesti Ralli is emberéletet követelt, a verseny egyik sztárja, a sokszoros finn bajnok Sebastian Lindholm Peugeot 206 WRC-jével lesodrótott az útról, és elgázolt egy tiltott helyen álló nézőt. A néző a balesetben életét vesztette.

A futamot a szervezők a beleset után is folytatátták, a győzelmet ezúttal is Ott Tanak szerezte meg,