Travaglia győzelem a bojkott árnyékában

Március 10.
A gyáriak távollétében Renato Travaglia szerezte meg a győzelmet az Olasz Nemzeti Bajnokság nyitófutamán, a Rally Del Ciocco-n.

Betartották ígéretüket az olasz "gyári" csapatok versenyzői, amiért a szövetség nem csökkentette az idei sorozat futamainak számát. A Peugeot színeiben Paolo Andreucci, az Aimont Racinggel a Skodát képviselő Piero Longhi, a Subarus Andrea Navarra, a Fiathoz szegült Luca Rossetti és Umberto Scandola sem húzott tűzálló overált ezen a hétvégén. A csapatok bojkottjukat a bajnokság első két aszfaltos versenyére hirdették meg, a Rally Del Ciocco mellett a legendás 1000 Miglia-t húzták ki idei programjukból.

A Rally Del Ciocco mezőnyét azért nem kellett sajnálni, 11 Szuper 2000-es autó állt rajthoz, a győzelemért Travaglia, Tobia Cavallini, Alessandro Perico, Rudy Michelini, Mauro Trentin, Davide Medici, Simone Campedelli és Emanuele Dati mérkőzött meg egymással. A péntek esti szuper speciálon Perico ragadta magához a vezetést, Travaglia azonban esélyeshez méltóan lendült támadásba szombat reggel és már a napi nyitó szakaszon megszerezte az első helyet. Szombaton a legnagyobb veszélyt a három gyorson is diadalmaskodó Tobia Cavallini jelentette Travagliára, Renato azonban résen volt, 13 másodperces előnnyel őrizte első helyet az első nap végén.

Vasárnap négy gyorsaságin kellett eldönteniük az első hely sorsát. Renato pedig megalkuvást nem tűrően valamennyi szakaszon diadalmaskodott és szerezte meg a győzelmet. A második helyre Cavallini futott be, a dobogó harmadik fokára pedig Rudy Michelini léphetett fel.

Az Olasz Nemzeti Bajnokság a murvás Rally Del Adriaticoval folytatódik, immár a gyári csapatok részvételével, hogy aztán az Európa bajnoki Mille Miglián ismét tiltakozhassanak egyet.